1000 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

1922 Almanya 2000 Marklık Borçlanma Tahvili Hisse Senedi HSS461

210,00 TL
1922 Almanya  5000 Marklık Borçlanma Tahvili Hisse Senedi
24x20cm Senet ve Kupon 2 Parçadan Oluşuyor Çok Temiz 
Kullanılmamış
1922 Almanya  2000 Marklık Borçlanma Tahvili Hisse Senedi
24x20cm Senet ve Kupon 2 Parçadan Oluşuyor Çok Temiz 
Kullanılmamış
Sitemiz Siz Değerli Müşterilerimize 
Ürünlerde %100 Orjinallık Garantisi.
% 100 Satış Sonrası 
Güven Garantisi Vermektedir.
Titizlikle Ekspertiz Edilip Resimdeki Ürün Faturasıyla Birlikte Gönderilmektedir.
Ürünlerimiz Aynı Gün veya Ertesi Gün Kargo Edilir.
Sitemizden Yapmış Olduğunuz Alışverişlerde Herhangi Bir Sorunla Karşılaşmanız Durumunda Ürünlerimiz Bizim Tarafımızdan Garantilidir.
Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz...
 
EFEMERA NEDİR?
Kelime anlamı olarak kısa süreli, günlük, geçici anlamlarına gelen ephemera (efemera), gündelik yaşamda kullandığımız özellikle kağıt türünde malzemelerin biriktirilmesi şeklinde ortaya konan bir koleksiyon türü. Bu malzemeler faturalardan tutun da biletlere, etiketlere, mektuplara yani her türlü kağıtlara kadar uzanıyor. BuKelime anlamı olarak kısa süreli, günlük, geçici anlamlarına gelen ephemera (efemera), gündelik yaşamda kullandığımız özellikle kağıt türünde malzemelerin biriktirilmesi şeklinde ortaya konan bir koleksiyon türü. Bu malzemeler faturalardan tutun da biletlere, etiketlere, mektuplara yani her türlü kağıtlara kadar uzanıyor. Bu tür biriktirmeler yapana da efemerist deniyor. tür biriktirmeler yapana da efemerist deniyor.

Samuel Pepys
Tarihte bilinen ilk efemerist Samuel Pepys adında günlükleriyle ünlü bir İngiliz. Öyle ki portresi Ephemera Derneği'nin amblemi olarak kabul edilmiş, adına düzenlenen bir madalya bu konuda birikimler yapanlara verilmeye başlanmış. Çeşitli edebiyat ürünleri , etiketler toplayan Pepys’den sonra ise kitap kapakları biriktiren ve tutkusu uğruna kitapları kapaklarından ayırmayı göze almış İngiltere Antikacılar Derneği’nin kurucularından John Bagford adı anılmakta efemerist olarak. Thomas Percy, Isaiah Thomas , Jefferson Burduck ve dört yüz bin parçadan oluşan koleksiyonu çeşitli müzelerde sergilenen Amerikalı ev kadını Bella C. Landauer efemerist ararsak karşımıza çıkacak isimlerden. Dünyanın en geniş eferma koleksiyonu ise Bodleian Library’de 1968’den beri sergilenmekte yazılanlara göre.
ConnectProf © tarafından yayınlanmıştır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.